"Deža-vu" za Srbe: Fiorentina izgubila u finalu Kupa, Milenković ponovio grešku s Mundijala u Kataru

Nikola, Nikola...

• 11
Nikola Milenkovic, Fiorentina Printskrin: Haawy71

Fudbaleri Fiorentine su pretrpeli poraz od Intera u finalu Kupa Italije sa 2:1, iako su imali prednost, međutim, jedna slaba intervencija štopera Milenkovića je bila dovoljno za izjednačenje, a potom i za potpuni preokret.

Srpski štoper je jedini od Orlova iz Firence koji je dobio mesto u prvih 11, dok su Luka Jović i Aleksa Terzić ostali na klupi, što je u prvi mah izgledalo i kao dobro rešenje. Fiorentina jeste povela, ali je tada usledio jedan veliki kiks Milenkovića.

Prvi gol na utakmici je bio delo Nika Gonzalesa, imala je Fiorentina prednost, ali se potom sve urušilo. Igrao se 28. minut, kada je Inter došao do poravnanja, a sve zahvaljući greški koju je napravio upravo Milenković. Ova greška je mnoge podsetila i na Svetsko prvenstvo u Kataru i "onaj" meč s Kamerunom.

Inter je odigrao smiren napad, pronašao je Lautara Martineza, a Milenković je jednostavno zakasnio da izađe i napravi ofsajd zamku.

Isto je učinio i na utakmici protiv Kameruna, kada je Srbija imala prednost od 3:1, ali je na kraju završila rezultatom 3:3. Kako je to izgledalo, možete pogledati u nastavku teksta.

Ali, Fiorentina je potom dopustila Lautaru da postigne i još jedan gol i tako u potpunosti preokrene rezultat.

U nastavku meča je priliku dobio i Luka Jović, koji je promašio dve šanse za izjednačenje, te je tako Inter došao do trofeja.