Ništa od polufinala za Orliće: Srbija izgubila od Poljske spektakularnim golom u 89. minutu utakmice

Šteta, velika šteta...

• 2
Srbija U17 Foto: MN Press

Fudbalska reprezentacija Srbije starosti do 17 godina poražena je u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Mađarskoj od selekcije Poljske, čime je propustila veliku šansu da se plasira među četiri najbolja i obezbedi mesto na Svetskom prvenstvu - 3:2 (1:0).

Bila je to utakmica koja je rešena spektakularnim pogotkom Rejčika iz 89. minuta utakmice. Lepo je "zategao" Poljak iz slobodnog udarca sa oko 18 metara, lopta je preletela naš živi zid i završila u mreži za radost rivala.

Prethodno je Poljska dosta rano povela preko Križanovskog u 4. minutu utakmice na asistenciju upravo Rejčika. Srbija je izjednačila preko Vukojevića odmah na startu drugog poluvremena, dok je sa bele tačke Poljska ponovo uspela da se vrati ispred preko Mikolajevskog u 62. minutu.

Novu nadu Srbiji doneo je Subotić posle gola na dodavanje Delibašića u 70. minutu, ali na kraju Orlići nisu imali ni sportske sreće da dođu do pobede.

Protivnik Poljacima u polufinalu biće ili Nemačka ili Švajcarska.