Baklje, požar i totalni haos na derbiju u Švedskoj: Đurgarden posle ludnice i prekida slavio protiv AIK-a

Domaći tim je na kraju slavio

• 0
FK Đurgarden Printscreen: Twitter/@MattFCGB

Derbi u Švedskoj između Đurgardena i AIK - a nije prekinut je posle haos navijača na tribinama koji su izazvali požar požara,.

Naime, za Skandinavce, skandalozne scene na stadionu Tele2 Arena uticale su da sudija prekine meč pred kraj drugog poluvremena pri vođstvu domaćih od 1:0. Gol je postigao Danielson u 82. minutu.  Potom, zapaljeno je nekoliko baklji, kao i dimovi. U jednom momentu zapaljene su i stolice na stadionu. Sve to je uticalo da sudija prekine meč.

- Ako se divljanje i bakljada nastavi, meč će biti potpuno prekinut - lulo se u jednom momentu sa razglasa.

Potom, posle kratke pauze, utakmica se nastavlja, ali izgredi ne prestaju. Tako, nekoliko baklji pada na domaće navijače, a pojavljuje se i grupa navijača sa maskama ka delu tribine gde su navijačli AIK-a. Ipak, brzom reakcijom nekoliko desetina policjaca sve je smireno. Do kraja, meč je nastavljen a Đurgardne je slavio.