Ništa ni od Inđije u Superligi: Radnički iz Niša nadoknadio dva gola minusa iz prvog meča i opstao u eliti

Debakl Inđije na "Čairu"

• 2
FK Čukarički - FK Radnički Niš, 3.10.2022. Foto: MN Press / mr

Visio im je mač na glavom, ali su nakon 100 minuta fudbala na "Čairu" fudbaleri Radničkog iz Niša ipak opstali u Superligi Srbije, pošto su u revanšu nadoknadili dva gola minusa iz prvog susreta sa Inđijom i izborili da elita igra na jugu Srbije i naredne godine - 3:0 (1:0).

Pošto je prednost gola u gostima anulirana i više ne važi, Nišlije su znale da moraju da pobede barem sa tri gola razlike kako bi izbegle produžetke i direktno opstale u najvišem rangu.

Tako je posle Grafičara i druga ekipa iz Prve lige Srbije poražena u baražu. Tim iz Beograda je ranije danas pao u Surdulici protiv Radnika.

Vrednu pobedu Radničkom iz Niša večeras su doneli Škrbić na asistenciju Jamkama u 24. minutu, potom Belaković pogotkom u 47. minutu, a tačku na sve stavio je Marjanović sa bele tačke u 62. minutu susreta.

Prethodno je Inđija ostala bez Janjića u 43. minutu zbog drugog žutog kartona, ali je i Škrbić bio isključen u 50. minutu utakmice, tako da gosti nisu dugo bili u minusu sa igračima.

Samim tim, ekipa Inđije će se i naredne sezone takmičiti u Prvoj ligi Srbije.