Ponovni susret Inijeste i "prve ljubavi": Barsa mu u spektakularnoj atmosferi izmamila suze na licu

Emotivni momenti za jednog od najboljih vezista ikada

• 0
Andres Inijesta, Visel Kobe - Barselona Foto: Tanjug / AP

Fudbaleri Barselone gostovali su u Tokiju Visel Kobeu u prijateljskoj utakmici koja je završena pobedom Katalonaca 2:0.

Frank Kesi i Erik Garsija su bili strelci na asistencije Pabla Torea, ali rezultat je bio apsolutno u drugom planu.

Andres Inijesta se nakon pet godina oprostio od dresa japanskog kluba, pa je najlepši mogući način za rastanak bio meč sa klubom u kojem je ponikao.

Odigrao je Inijesta 80 minuta, po izlasku sa terena i zaplakao uz ovacije koje je dobio sa tribina Novog nacionalnog stadiona.

Posebno je svima bio interesantan pozdrav sa Ćavijem, dugogodišnjim saigračem u veznom redu Barselone.

Inijesta je sa 12 godina došao u Barsu i kasnije tokom seniorske karijere odigrao 674 meča za klub uz 57 golova. Osvojio je sve što se može osvojiti, ukupno 30 trofeja.

Za japanski Visel Kobe na 133 susreta dao je 26 pogodaka i osvojio po jedan ligaški i kup pehar. Nedavno je odlučio da potraži novi angažman jer nije bio zadovoljan minutažom, tako da ćemo Iniijestu gledati i nadalje, iako je napunio 39 godina.