Bivši igrač Vojvodine vodio Tobol do preokreta: Kazahstanski tim na "krilima" Srbina slavio protiv Honke

• 1
Miljan Vukadinović Printscreen: Twitter/ @FootColic

Fudbaleri kazahstanskog Tobola savladali su finsku Honku sa 2:1, u okviru prve utakmice prvog kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Ipak, nije sve počelo tako dobro za kazahstanski tim, s obzirom na to da su na pauzi imali gol zaostatka, nakon što je za Honku pogodio Lukas Kaufman.

Ipak, u nastavku je usledio veliki preokret, za koji je bio zaslužan bivši igrač Vojvodine, Miljan Vukadinović, koji je sa dva pogotka nosio Tobol do preokreta, a ispostavilo se, i trijumfa.

Prvo je u 62. minutu sjajno regovao na ivici kaznenog prostora, namestio se i "lansirao projektil" u dalji ugao, a golman je paradom samo ulepšao gol.

Potom je i u 75. minutu iskoristio konfuziju u odbrani protivnika, i lako pogodio sam gornji desni ugao, za potpuni preokret, i veliku pobedu kazahstanskog tima.

Takođe, u timu Tobola od prvog do poslednjeg minuta igrali su i još dvojica Srba, Ivan Rogač i Bojan Mlađović.