Bez Bahara ništa nije isto: Makabi pretrpeo poraz u Moldaviji

Prvi poraz za izraelski klub od početka takmičarske godine

• 0
FK Šerif Foto: MN Press

Odlazak Baraka Bahara sa klupe deluje da je aktuelnog šampiona Izraela donekle poremetio na startu sezone. Makabi iz Haife je nakon duple pobede nad Hamrunom i trijufma protiv Beitara u Superkupu pretrpeo prvi poraz u sezoni od Šerifa u gostima 1:0.

Utakmica drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona nije obilovala lepim potezima. Obe ekipe bile su oprezne, najvažnije je bilo upisati dobar rezultat, što je na kraju učinio moldavski tim.

Jedini pogodak na utakmici delo je Amine Talal nakon asistencije Armela Zourija u 28. minutu.

Mogao je Pijero da izjednači u 43. minutu, dok je najbolju šansu pored pogotka propustio Šerif u šestom minutu nadoknade drugog poluvremena kada je Paiva pogodio stativu.

Revanš utakmica se igra drugog avgusta u Haifi. Pobednik dvomeča u trećoj rundi igra sa boljim iz okršaja Slovana iz Bratislave i Zrinjskog. Slovaci su u Mostaru slavili 1:0.