Nova bruka crnogorskog fudbala: Sutjeska ispala iz kvalifikacija za LK od tima iz Andore

Santa Koloma će u trećem kolu igrati protiv AZ Alkmara

• 5
FK Santa Koloma Foto: Martin Silva Cosentino/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Fudbaleri Sutjeske iz Nikšića završili su učešće u kvalifikacijama za Ligu konferencija porazom od Santa Kolome iz Andore sa 3:0.

Imao je crnogorski tim sve u svojim rukama, s obzirom na to da su u prvom meču slavili sa 2:0, ali su i pored toga ipak eliminisani, te je tako Crna Gora ostala bez tima u evropskim takmičenjima.

Bila je Santa Koloma bolja tokom čitavog susreta, što su krunisali pogotkom u 35. minutu, kada je Murelo pogodio. Potom je u 71. minutu Mark Nierga duplirao vođstvo domaćih, i tako ujedno anulirao prednost Sutjeske iz prvog susreta.

Do isteka 90. minuta, rezultat se više nije menjao, te se prešlo na produžetke. Garido je u 96. minutu pogodio, što je ujedno bilo i dovoljno domaćima da eliminišu nemoćne goste, i prođu u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencija.

Santa Koloma će u trećem kolu igrati protiv AZ Alkmara.