Partizan saznao rivala u 3. kolu kvalifikacija za Ligu konferencija!

Crno-beli će put Azerbejdžana

• 17
FK TSC - FK Partizan Foto: MN Press

Fudbaleri Partizana su i zvanično dobili protivnika u 3. kolu kvalifikacija za Ligu konferencija, pošto je i u revanš utakmici Sabah bio bolji od RFS-a iz Rige (2:1), što znači da će crno-beli putovati za Azerbejdžan.

Crno-beli su strpljivo sačekali svog rivala, a moglo bi se reći da su dobili i nešto lakšeg rivala, iako makar na papiru, pogotovo ako se uzmu u obzir i dešavanja iz drugog meča. Sabah je gubio sa 1:0 dobar deo meča, iako su imali igrača više, ali su na kraju preokrenuli i slavili sa 2:1.

Još posle prvog meča je Partizan mogao da nasluti da ga čeka put u Azerbejdžan, kada je Sabah bio bolji sa 2:0, međutim, nisu mogli crno-beli da budu sigurni.

Sabah je pokazao slabosti u revanšu, Riga je od 34. minuta igrala sa igračem manje, ali je povela preko Janisa Ikaunijeksa u 67. minutu, da bi do kraja primili dva gola za poraz.

Prvo je Mikel postigao gol u 77. minutu za izjednačenje, a potom je Ape u 94. postavio konačnih 2:1.

Podsetimo, Partizan i Sabah će prvu utakmicu odigrati 10. avgusta.