Bivši fudbaler Zvezde u 114. minutu izbacio iz Evrope klub s tzv. Kosova: Bela tačka im presudila u Prištini

Jedan od najvećih golova u njegovoj karijeri

• 0
erik jirka Foto: MN Press

Fudbaleri Viktorije iz Plzena su na gostujućem terenu bili bolji od Drite sa tzv. Kosova, koju su izbacili posle veoma zanimljive završnice i gola u 24 minutu nadoknade, a da stvar bude i zanimljiva, on je delo bivšeg fudbalera Crvene zvezde.

Drita je pokazala izuzetan otpor, posle 0:0 u Češkoj, sasvim su se dobro držali i u Prištini na "svom" terenu.

Ipak, Viktorija je bila ta koja je povela u 76. minutu meča preko Durosinmija, da bi Krasniki izjednačio u 92. minutu. Zanimljivo za ovu utakmicu je bilo i to što se igrala čak 114 minuta, i to zbog kvara na jednom od reflektora.

Upravo je taj 114. minut i bio presudan, kada je arbitar dosudio penal za Viktoriju. Loptu je na belu tačku stavio Erik Jirka, bivši fudbaler Crvene zvezde, koji je bio i precizan, čime je svoj klub odveo u narednu rundu kvalifikacija za Ligu konferencija.