Krenula nova sezona u Prvoj ligi Srbije: Slast za domaće, prvenac Smedereva i poraz Kolubare na otvaranju

Odigrane su prve tri utakmice, a tokom večeri su na programu još dve

• 0
Fk Partizan - FK Kolubara Foto: MN Press / Marko Metlaš

Utakmicama 1. kola počela je nova sezona u Prvoj ligi Srbije. Na uvodna tri meča u novoj sezoni, bodove su pokupili samo domaćini, pošto su slavile ekipe Jedinstva sa Uba, Smedereva i Vršca.

Jedinstvo sa Uba bilo je najubedljivije, pošto je na domaćem terenu bez većih problema savladalo RFK Novi Sad sa čak 4:0. Već do poluvremena su domaći preko Milanovića u 8. minutu i Miladinovića u 45. minutu. U drugom poluvremenu, dva pogotka postigao je Karikari u 73. i 83. minutu.

I Smederevo je upisalo svoj prvenac u Prvoj ligi Srbije, pošto je bez većih problema dobilo Inđiju na domaćem terenu po jakoj kiši - 2:0.

Prvi gol postigao je Stevanović sa penala u 9. minutu, da bi Dimitrijević duplirao prednost samo sedam minuta kasnije. Igrali su domaći sa desetoricom poslednjih pola sata, ali to nije uticalo na rezultat.

Minimalnu pobedu ostvarila je i ekipa Vršca protiv Kolubare, koja nije najslavnije započela svoje takmičenje u Prvoj ligi Srbije - 1:0.

Jedini gol postigao je Braunović u 62. minutu sa penala.