≫

Železničar posle pobede na startu, poražen kod kuće: Lučanci bez problema po pljusku do trijumfa u Pančevu

Mladost je sve rešila u uvodnom poluvremenu

• 2
Ivan Milošević Foto: MN Press / MS

U preostaloj utakmici 2. kola Superlige Srbije za subotu po velikom pljusku u Pančevu, Železničar je poražen od ekipe Mladosti iz Lučana, čime nije uspeo da kruniše trijumf iz prve runde protiv Napretka u Kruševcu - 0:2 (0:2).

Nadali su se navijači u Pančevu da bi njihovi ljubimci mogli da dođu do 2/2, ali su Lučanci uspeli da ostanu neporaženi posle uvodna dva kola domaćeg prvenstva i da posle 0:0 sa Radnikom iz Surdulice danas dođu i do tri boda protiv Železničara.

Sve je bilo gotovo već tokom prvog poluvremena pod svetlima reflektora na stadionu u Pančevu. Navijači, ali i fudbaleri prkosili su kiši koja je lila kao iz kabla tokom čitavog toka trajanja utakmice.

Prvi gol postigao je Uroš Sremčević u 14. minutu. Mladi fudbaler kojem je tek 17 godina uspeo je da matira golmana Železničara posle odličnog dodavanja Udovičića.

Konačan udarac Železničaru zadao je Ivan Milošević koji već sedam godina deo Mladosti iz Lučana. On je u 36. minutu iskoristio dodavanje Jovića kako bi duplirao prednost.

Mada je bilo šansi u nastavku duela, golova nije bilo, pa je Mladost na kraju došla do prve pobede u novoj sezoni Superlige Srbije.