Tadić za mirniji revanš u Ljubljani: Katastrofa Osijeka, bez golova u Splitu, iznenađenje u Varšavi

Nije bilo prevelikih iznenađenja u prvom mečevima treće runde

• 0
Dušan Tadić Foto: Profimedia

Dušan Tadić je već postao glavni u Fenerbahčeu, a upisao je i novi pogodak u pobedi svog kluba nad Mariborom 3:1 u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Tim iz Istanbula je iskoristio prednost domaćeg terena i sa finom prednošću ide na revanš u Ljubljani.

Posle ne baš dobrog prvog poluvremena, u kome nije bilo golova, domaćin je uspeo za 4 minuta da postigne dva. Bekao je u 58. probio bedem Ljubljančana, a u 64. minutu je Kahveči duplirao prednost.

Ipak, na malo iznenađenje Štrajnar je u 72. minutu smanjio vođstvo protivnika i tim rezultatom bi sigurno moćni turski klub s neizvesnošću išao na revanš. Ipak, u nadoknadi vremena dosuđen je penal za domaćina koji je sigurno izveo kapiten reprezentacije Srbije i postavio konačan rezultat.

Od onoga što bi trebalo izdvojiti jeste svakako debakl Osijeka u Turskoj. Adana Demirspor je napunila do vrha mrežu hrvatskog kluba 5:1.

Na poluvremenu golovima Svensona i Sarija je bilo 2:o, a potom je na scenu stupio Endiaje i sa 2 gola potpuno ubio moral Osiječanima. Čak ni pogodak Grzana nije mogao da ih trgne.

Tačku na sve, a verovatno i plasman u plej-of je stavio Erdogan.

Jedno od iznenađenja jeste svakako trijumf Austrije na gostovanju Legiji u Varšavi 2:1.

Dvostruki strelac je bio Huskovic. Radovan Pankov je morao ranije da napusti teren zbog povrede.

Rijeka nije potcenila ekipu sa Farskih Ostrva i na gostovanju pobedila 3:1, dok je Celje slavilo 1:0 nad Nemanom.

Jedan od derbija 3. runde, koji je bio i pod posebnom pažnjom cele Evrope zbog onoga što se desilo i uoči meča AEK - Dinamo Zagreb, se igrao u Splitu između Hajduka i PAOK-a.

Pobednika nije bilo, ali nije bilo ni golova.