Nezaustavljivi Brazilac: Firmino debi na otvaranju saudijske lige krunisao het-trikom!

Fenomenalan prvi meč u novoj sredini

• 0
Roberto Firmino, Al Ahli Džeda Foto: AP / Tanjug

Ko je posmatrao prvu utakmicu na otvaranju Pro lige i postavu u kojoj je domaćin Al Ahli kročio na svoj "King Abdulah Sports Siti" komotno je mogao da pomisli da je u pitanju evropski klub sa zavidnim brojem jakih imena.

Rezultatom 3:1 pomenuti tim porazio je Al Hazem uz nemerljiv doprinos pre svih Roberta Firmina.

U prvom nastupu u šampionatu Saudijske Arabije Brazilac je tri puta bio strelac. Najpre u šestom minutu, pa opet u desetom na asistenciju Rijada Mareza i na kraju u 72. Jedini strelac za goste bio je Vina u 50. minutu.

Osim Firmina i Alžirca u postavi Al Ahlija mesta je bilo i za Eduara Mendija na golu, Rođera Ibanjeza, Ezgjana Alioskog, Frenka Kesija, Rijada Budebuza i Alana Sen-Maksemana. Impresivan sastav za do juče prosečan klub sa Bliskog istoka i dokaz da je novac u današnjem fudbalu preduslov uspeha.