"Robokap" Haland teroriše golmane od 1. minuta: Siti ubedljiv na otvaranju nove sezone

Dvostruki strelac je bio Haland na premijernom meču nove sezone

• 2
Erling Haland Foto: Tanjug/AP

Počela je nova sezona Premijer lige i branilac titule je odmah pokazao zašto će i u njoj biti prvi favorit za šampionski pehar! Mančester Siti je bio ubedljiv protiv Barnlija u gostima 3:0.

A kako da "građani" ne budu glavni kandidat za titulu kad imaju "monstruma" Erlinga Halanda koji je odmah pokazao da će i u narednoj sezoni biti preteško ga zaustaviti.

Igrao se 4. minut utakmice kada je "Robokap" iz Norveške načeo domaćina na asistenciju Rodrija.

Uprkos tome što su već u 23. minutu ostali bez "mozga tima", Kevina de Brujnea, to ih nije omelo da nastave da melju protivnika i u 36. minutu je ponovo Haland zatresao mrežu, ovog puta na asistenciju Alvareza.

Zapretio je Barnli u par navrata, ali je opšti utisak bio da tokom svih devedeset minuta ne može da ugrozi trijumf Sitija.

To je postalo i jasno u 75. minutu kada se i Rodri upisao u strelce i stavio tačku na ovaj meč.

Domaćin je u završnim minutima utakmice ostao i sa desetoricom na terenu, pošto je sudija posle gledanja VAR snimka ustanovio da je Zaruri preoštro startovao i promenio odluku iz žutog u direktan crveni karton.