Primera krenula katastrofalno za Srbe: Porazi timova srpskih fudbalera na otvaranju sezone

Nije baš dobar početak sezone za srpske fudbalera u Španiji

• 0
FK Valensija Foto: Profimedia

Krenula je i nova sezona La Lige, a pobede su na otvaranju upisali Rajo Valjekano i Valensija.

"Slepi miševi" su u samom finišu meča stiglo do trijumfa nad Seviljom u gostima 2:1.

Gosti su do vođstva stigli u 60. minutu preko Diakabija, ali deset minuta kasnije je En-Nesiri poravnao.

U završnicu domaćin ulazi sa igračem manje pošto je Bade dobio direktan crveni karton, što su u 89. minutu izabranici Rubena Barahe iskoristili i stigli preko Gere do pobedničkog gola.

Domaćin nije uspeo ni uprkos skoro 10 minuta sudijske nadoknade da izbegne poraz.

Za Sevilju je čitav meč odigrao Nemanja Gudelj, dok je golman Marko Dmitrović bio na klupi. Uroša Račića nije bilo u protokolu Valensije, što nije čudno s obzirom da mu je trener Baraha rekao da traži klub u kome će igrati sledeće sezone.

U prvom meču sezone ekipa iz predgrađa Madrida, Rajo Valjekano, koji se upravo povezuje sa dovođenjem Račića na pozajmicu, ostvario je trijumf u gostima Almeriji 2:0.

Odluka o pobedniku je pala u prvih pola sata utakmice i to sa penala. Dva puta je arbitar pokazivao na "belu tačku", jednom zbog faula, a drugi put zbog igranja rukom u svom šesnaestercu igrača domaćeg tima.

Kod prvog penala je pogodio Palazon, a kod drugog je odgovornost preuzeo Enteka i takođe bio precizan.

Srđan Babić je odigrao ceo meč za domaćina, dok je Marko Milovanović ušao u 83. minutu, ali nije uspeo da promeni rezultat.