Tekstilac se ne šali: Prvenac Odžačana u Prvoj ligi Srbije, remiji u Smederevu, Inđiji i Sremskoj Mitrovici

Odigrana su četiri meča drugog kola Prve lige Srbije

• 0
FK Tekstilac - GFK Sloboda Foto: Youtube / Prva liga Srbije

Odigrane su još četiri utakmice drugog kola Prve lige Srbije u kojima smo videli i prvu pobedu Tekstilca iz Odžaka u drugom rangu takmičenja. Time su samo "overili" bod iz uvodne runde, a ovoga puta su na stadionu u Bačkoj Palanci slavili nad užičkom Slobodom - 3:1 (1:0).

Vrlo ubedljiv je bio domaćin protiv Slobode koja je krajnje loše startovala ove sezone, pošto je posle poraza od OFK Beograda izgubila i na gostovanju protiv Tekstilca.

Već u 6. minutu je domaćin poveo preko Princa Lakija Ukačukvua, da bi na 2:0 u nastavku meča u 56. minutu povisio Ivan Davidović. Sloboda je potom smanjila preko Gorana Gajića šest minuta kasnije, ali je Tekstilac do kraja postigao još jedan gol za veliku pobedu.

Smederevo je i na drugoj utakmici u novoj sezoni ostalo neporaženo, pošto je odigralo nerešeno sa Mladošću GAT - 1:1 (1:0).

Domaćini su poveli preko Ivića u 18. minutu, dok je Pavlica u 86. minutu postavio konačni rezultat.

Vrlo uzbudljivo bilo je u Inđiji, gde smo videli četiri gola, ali i podelu bodova između domaćeg tima i Dubočice - 2:2 (2:1).

Dubočicu je u prednost doveo Milan Đokić u 8. minutu. Inđija je preokrenula sa dva gola iz 14. i 34. minutu, a Nemanja Zdravković je pred sam kraj utakmice postavio konačan rezultat i doneo radost gostima.

Na preostaloj utakmici, Radnički iz Sremske Mitrovice i Vršac odigrali su bez pogodaka.