Kristijano Ronaldo oteo Sergeju prvi trofej u sezoni: Al Hilalu nisu pomogla ni 2 igrača više

Portugalac režirao preokret

• 0
Kristijano Ronaldo Foto: AP/Tanjug

Kristijano Ronaldo oteo je Sergeju Milinkoviću Saviću prvi trofej u novoj sezoni. Al Nasr je u produžecima pobedio Al Hilal 2:1 u finalu Arapskog kupa šampiona.

Portugalac je režirao preokret svoje ekipe, iako su plavi prvi stigli do vođstva početkom drugog poluvremena.

Malkom je pronašao Mikaela koji je dotrčavao na drugu stativu i glavom iz trka zatresao mrežu.

Sve je ukazivalo na to da će Al Hilal doći do trofeja i kada je Al Amri kao poslednji igrač odbrane prekršajem zaustavio Malkoma i ostavio Al Nasr sa igračem manje.

Međutim, u 74. minutu Ronaldo postiže svoj prvi pogodak na meču i time izborio produžetke.

I onda u 98. minutu kontranapad Al Nasra, Maneov šut je izblokiran, ali lopta stiže do Fofane koji šutira i pogađa prečku. Ipak na odbitak naleće Kristijano i glavom trese mrežu.