≫

Vreme čitanja: oko 4 min.

Ludilo u Humskoj: Partizan posle drame i penala prošao u plej-of LK i ušao u istoriju

Crno-beli stigli 2:0, te je Jovanović zasijao u penal seriji

FK Partizan, FK Sabah Foto: Nikola Anđić

Partizan je kao ptica feniks, Partizan se izdigao iz pepela i u situaciji kada su ga svi otpisali uspeo je da nadoknadi minus od dva gola iz Azerbejdžana, te u revanšu savlada Sabah za plasman u plej-of Lige konferencija!

I to posle penala (5:4), jer je u regularnom delu i produžecima, golovima Mateuša Saldanje u 30. i Bibrasa Natha u 58. minutu, Partizan došao do 2:0 - isto onoliko koliko je završena prva utakmica.

Ovaj meč će ostati upamćen i kao istorijski kada je u pitanju Partizan, jer su crno-beli prvi put uspeli da prođu dalje kada su u prvom meču poraženi sa 2:0. Junak je Aleksandar Jovanović koji je odbranio šut u petoj seriji, i to dva puta.

Pri rezultatu 5:4, Jovanović je zaustavio šut Alaksgarova, ali je sudija ponovio udarac s obzirom na to da je golman crno-belih ranije izašao sa linije. Međutim, i drugi put ga je pročitao i tako zakazao crno-belima megdan sa Nordsjelandom.

Za Partizan su prrthodno golove sa bele tačke dali Pavlović, Nikolić, Kalulu, Antić i Baždar, dok su sa druge strane precizni bili Isajev, Apeh, Nurijev i Kristijan.

Da je Partizan bio samo malo bolji u Bakuu, partijom protiv Sabaha u revanšu završio bi posao verovatno posle 90 minuta. Osim pada koncentracije na startu meča i u samom finišu, crno-beli su praktično dominirali čitavom utakmicom. Ovako, moralo je težim putem...

Loše je Partizan otvorio utakmicu, pošto su u prvih pet minuta čak tri puta pogrešili i otvorili rivalu put ka golu. Ilić i Kanute su u 3. minutu bukvalno častili margaritu zicerom, ali je ovaj nonšalantno ušao u šansu i sve je propalo.

Trgao se Partizan vrlo brzo. kanute je u 9. tukao glavom tik iznad prečke, crno-beli su u 14. tražili i penal posle šuta Saldanje, da bi usporen snimak pokazao da je ipak u pitanju rame.

Kanute je i minut posle toga došao u situaciju da pogodi, kada je očajno šutirao levicom sa nekoliko metara. Potom su i Severina i Saldanja krenuli da muče rivale, a ovaj poslednji je na isteku pola sata igre razgalio oko 15.000 navijača koliko je bilo na stadionu.

Fk Partizan, FK Sabah, kvalifikacije Foto: Nikola Anđić

Menig je pobegao po desnoj strani, Imanov je odbranio nogom, zatim i rukom udarac Brazilca, da bi Saldanja iz trećeg pokušaja ugorao loptu u mrežu. To je ono što je bilo potrebno Partizanu koji je već na drugoj strani imao dosta sreće. Čak trojica igrača sabaha su bila u petercu i nisu se dobro snašli.

Ilić je u nadoknadi prvog poluvremena mogao da iskoristi kiks golmana Sabaha, mada je ovaj uspeo nekako da se popravi i spreči defanzivca Partizana da pogodi praznu mrežu.

Nisu crno-beli kaznili to loše postavljanje iImanova tada, ali jesu u 58. minutu. Faul na desnoj strani iznudio je Saldanja, Natho je uzeo loptu i pogodio mrtvi ugao. Partizan je u tom trenutku anulirao prednost Sabaha iz prvog meča, a malo je falilo da postigne i treći. Ilić je u 71. šutirao iz daljine i pogodio je prečku.

Pao je tempo igre u nastavu, u to nema sumnje, dok je Igor Duljaj promenio čak četvoricu igrača posle pogotka Natha. Prvo je Šćekić zamenio Kanutea, zatim i Kalulu Meniga, da bi Nikolić i Baždar u 82. zamenili Natha i Severinu.

Jedino vredno pomena do kraja regularnog dela utakmice, kada je u pitanju Partizan bila je kontra u 89. minutu, koja je propala posle lošeg tog poslednjeg pasa, kao i trk Kalulua koji je na kraju poklonio loptu Imanovu.

Na kraju, imao je Partizan i sreće u 94. minutu. Letić je ostao sam na levoj strani, uputio je sjajan centaršut i spojio je Nurijeva sa loptom. Ipak, ovaj je sa šest metara neometan "tukao" glavom iznad prečke.

Ako su tada imali sreće, crno-beli su za ono u 101. minutu mogli da zahvale samo svom golmanu Jovanoviću. Mutalimov je u 101. jako šutirao pod prečku, da bi Jovanović nekako izbio u polje. Kao i u 119. kada je nogom zaustavio udarac Alasgarova kog je nadmudrio potom i u penal seriji.

FK PARTIZAN - FK SABAH 2:0 (1:0) - 5:4

(Saldanja 30, Natho 58)

Partizan: Jovanović, Stojković, Marković, Ilić, Antić, Kanute (Šćekić 64), Belić, Natho (Nikolić 82), Severina (Baždar 82), Menig (Kalulu 72), Saldanja (Andrija Pavlović)

Sabah: Imanov, Sejdijev, Hadudi, Šakla (Irazabal 74), Letić, Kristijan, Isajev, Til (K. Nurijev 78), Margarita (Alasgerov 63), Volkovi (Apeh 74), A. Nurijev (Mutalimov 78)