Pljuštali golovi na startu Bundeslige: Tim srpskog reprezentativca doživeo debakl

Na četiri meča viđeno čak 23 pogotka

• 2
Bundesliga Foto: Tanjug/AP

Ovogodišnja sezona u Bundesligi počela je prilično efikasno. Nakon uvodnog duela u kome je Bajern kao gost savladao Verder sa ubedljivih 4:0, i ostali timovi su podesili svoje nišanske sprave.

Naime, na četiri utakmice viđeno je 23 pogotka.

Najefikasniji duel bio je između Augzburga i Borusije Menhengladbah koji je završen nerešenim rezultatom - 4:4.

Gosti su bolje otvorili meč pa su posle pa su posle 27 minuta igre imali dva gola prednosti.  Domaći tim je preko Rehbečaja nakon samo dva minuta smanjio zaostatak, da bi novi gol za Menhengladbah postigao Nejtan Ngoumo. Do odlaska na odmor Augzburg je uspeo da poravna rezultat golovima Mišela i Bauera.

Potpuni preokret doneo je Ruben Vargas u 76. minutu i činilo se da će ceo plen uzeti domaći tim. Ipak, Menhengladbah je preko Cvancare, koji je pogodio penal u dubokoj nadoknadi, osvojio bod.

Najzanimljiviji meč na otvaranju prvenstva između Leverkuzena i osvajača Superkupa Nemačke - Lajpciga, pripao je "farmaceutima" koji su trijumfovali sa 3:2

U ostalim mečevima, Frajburg je kao gost savladao Hofenhajm, dok je Bohum, inače tim srpskog reprezentativca Erhana Mašovića doživeo pravi debakl. Naime, Štutgart je bio ubedljiv i trijumfovao sa 5:0.

Volfsburg je rutinski savladao novajliju Hajdenhajm sa 2:0.