Dmitrović preuzeo "jedinicu" Sevilje i primio četiri gola od Alavesa: Gudelj bio u startnoj postavi

Loša noć za srpske fudbalere

• 1
Marko Dmitrović Foto: Ricardo Larreina / Shutterstock Editorial / Profimedia

Fudbaleri Sevilje poraženi su sa 4:3 na gostovanju Alavesu u drugom kolu španske Primere, što je drugi poraz za ovaj slavni klub i osvajača Lige Evrope.

Nije ovo bilo veče Marka Dmitrovića, koji je zvanično preuzeo jedinicu Sevilje nakon odlaska Bona u Saudijsku Arabiju u Al Hila.

Bivš srpski reprezentativac je primio četiri gola, a nije se proslavio član startne postave i poslednji bedem odbrane i aktuelni srpski reprezentativac Nemanja Gudelj.

Bio je ovo spektakularan meč, viđen je veliki broj golova, najviše od početka Primere na jednom meču.

Rioja je u 7. minutu doveo domačćina u vođstvo, ali je već posle 8 minuta rezultat bio 1:1, nakon autogola Abkara. Sevilja je došla kasnije i do vođstva posle sjajnog gola Lamele, ali ni gosti nisu dugo vodili, jer je Duarte u 44. minutu posle sjajnog udarca sa distance matirao Dmitrovića po drugi put.

Kako je krenulo drugo poluvreme Garsija je u kratkom razmaku dao dva gola u 54. i 59. minutu i Alaves je otišao na 4:2!

Do kraja meča je samo Rafa Mir uspeo da ublaži poraz spektakularnim golom u 7. minutu sudijske nadoknade.