Razjareni "Bikovi" pregazili Štutgart: Lajpcig slavio posle velikog preokreta

Veliki preokret viđen je u Lajpcigu

• 0
Lajpcig - Štutgart Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Lajpciga savladali su Štutgart sa 5:1, u okviru drugog kola Bundeslige.

Veliki preokret viđen je na "Red Bul Areni", gde je posle 45 minuta na semaforu stajalo 0:1, u korist gostiju.

Najzaslužniji za to bio je Serhu Žirasi, koji je pogodio na dodavanje Karazora u 35. minutu. Ipak, to je "razjarilo" Bikove iz Lajpciga, koji su u nastavku praktično razbili protivnika.

Već u 51. minutu, Henriks je doneo izjednačenje svom timu, apotom je i Dani Olmo doneo preokret domaćima u 63. minutu. Samo tri minuta kasnije, Openda je povisio vođstvo Bikova, a do kraja su pogađali i Kampl i Ćavi Simons.

Lajpcig je tako bar na kratko dospeo na drugo mesto sa 3 osvojena boda iz dva kola, dok je Štutgart na šestom mestu, sa isto toliko bodova.