Raspucani Nemci: Novi kiks Dortmunda, Union Berlin nastavlja da "gazi"

Ukupno 16 pogodaka viđeno je na pet odigranih mečeva

• 0
Bundesliga, 2. kolo Foto: Tanjug/AP

Odigrano je još pet mečeva u okviru drugog kola nemačke Bundeslige, a viđeno je čak 16 pogodaka.

Svakako da je u centru pažnje bio meč Bohuma i Dortmunda, koji je okončan bez pobednika, rezultatom 1:1. Imao je Dortmund gol zaostatka do 56. minuta, ali je Malen uspeo da spreči potpunu bruku žuto-crnih.

Na kraju, i pored brojnih napada, odbrana Bohuma je odolela, i sačuvala bod u veoma bitnom meču. Veoma interesantan meč bio je i susret Darmštada i Union Berlina, koji je pripao gostima sa ubedljivih 4:1.

Od prvog do poslednjeg minuta, Union je bio taj koji se "pitao" i koji je kontrolisao dešavanja na terenu, te se potpuno zasluženo, posle dva kola nalazi na prvom mestu na tabeli, bar privremeno.

Kada je reč o ostalim mečevima, raspucano je bilo i na susretu Hajdenhajma i Hofenhajma, gde su gosti slavili sa 3:2, i to posle velikog preokreta, s obzirom na to da su gubili sa 2:0.

Frajburg je na domaćem terenu bio bolji od Verdera, dok je Volfsburg u gostima savladao Keln sa 2:1.

U subotu će biti odigran još jedan meč, u terminu od 18.30, kada će se sastati Borusija Menhengladbah i Bajer Leverkuzen.