Srbi vodili Al Hilal do epskog preokreta: Mitrović došao do het-trika, Sergej asistirao za pobedu!

Veliki derbi Pro lige priredio nam je spektakl

• 23
Aleksandar Mitrović Foto: Fayez NURELDINE / AFP / Profimedia

Fudbaleri Al Itihada i Al Hilala odigrali su verovatno najbolji meč u sezoni u Pro ligi. Gostujuća ekipa je nakon preokreta slavila sa 4:3 i pretekla direktnog rivala na čelu lestvice.

Posetioci u Džedi mogli su da uživaju u velikom broju prilika i golova, a sve je započeto u 16. minutu kada je pogodio Romarinjo. Samo četiri mintua kasnije viđen je najlepši potez na susretu.

Saud Abdelhamid je uputio centaršut, pronašao Aleksandra Mitrovića koji je iz prve volej poslao u golmanov levi ugao.

Do poluvremena se činilo da je pitanje pobednika možda i rešeno. Oporavio se Al Itihad i preko Karima Benzeme i Abderazek Hamdalaha došao do plusa od dva pogotka.

Drugi deo okršaja doneo nam je preporođeni Hilal. Mitrović je u roku od pet minuta od 60. do 65. kompletirao svoj prvi het-trik na tlu Saudijske Arabije i na semaforu je pisalo 3:3.

Potpuni preokret videli smo u 71. pošto je Salem Al Davsari realizovao pas Sergeja Milinkovića Savića.

Al Hilal je naneo prvi poraz do sada maksimalnom Itihadu i pretekao ih na prvom mestu tabele.