Ovaj Arsenal može mnogo: Na "Emirejtsu" pao Mančester junajted

Junajted poveo, pa "rasturen"

• 1
FK Arsenal - FK Mančester Junajted Foto: Tanjug/AP

Derbi meč 4. kola Premijer lige između Arsenala i Mančester junajteda pripao je domaćem timu koji je zasluženo slavio sa 3:1.

Prvi je do vođstva na "Emirejtsu" došao Mančester junajted. Igrao se 27. minut kada je mrežu "tobdžija" zatresao Markus Rašford. Činilo se da su gosti u prednosti, te da će trijumfovati na pomenutom meču. Podsećanja radi, u prethodnih pet godina tim iz Mančestera je na "Emirejtsu" osvojio samo bod.

Samo minut kasnije Arsenal dolazi do izjednačenja, a strelac je Martin Odegard.

U drugom poluvremenu domaći tim nije prestajao sa napadima, a to im se isplatilo u samom finišu meča. Prvo je u 96. minutu Deklan Rajs u potpunosti preokrenuo rezultat, da bi tačku na meč stavio Gabi Žesus u 101. minutu.

Arsenal nakon ovog kola zauzima 5. mesto na tabeli sa 10 osvojenih bodova, dok je Mančester junajted na 11. mestu sa četiri boda manje.

"Tobdžije" će u narednom kolu gostovati Evertoni, dok će "đavoli" dočekati Brajton.