Prva liga Srbije: Trijumfovali Smederevo i Radnički, Grafičar i Inđija podelili bodove

Smederevci slavili posle preokreta

• 0
Radnički Sremska Mitrovica-Jedinstvo Ub Printscreen: Youtube/Mozzart Bet Prva liga Srbije

Nastavljen je karavan Prve lige Srbije, gde je odigrana i nekolicina utakmica šestog kola, a pobede su zabeležile ekipe Smedereva i Radničkog iz Sremske Mitrovice, dok su plen podelili Grafičar i Inđija.

Smederevo je zabeležilo trijumf i to posle preokreta, pošto je prvi do vođstva došao Metalac i to u 12. minutu susreta. Međutim, do odlaska na odmor Smederevci su uspeli da u potpunosti preokrenu rezultat u svoju korist, postigavši golove u 29. i 40. minutu.

Smederevo sada zauzima 3. mesto na tabeli sa 10. osvojenih bodova, dok je Metalac na 13. mestu sa pet osvojenih bodova.

Utakmica između Inđije i Grafičara završena je najnepopularnijim rezultatom - 0:0. Domaćin na ovom meču ostaje na 2. mestu na tabeli sa 11. bodova, a Grafičar zauzima četvrtu poziciju sa dva boda manje.

Najefikasniji meč viđen je u Sremskoj Mitrovici gde je radnički ubedljivo savladao Jedinstvo iz Uba sa 4:1. Glavna figura meča bio je fudbaler domaćih koji je postigao tri gola.

Pitanje pobednika bilo je rešeno posle prvog poluvremena, domaći su imali dva gola prednosti, a oba pogotka postigao je Gajić, u 27. i 32. minutu.

Ubljani smanjili rezultat u 57. minutu, ali više od toga nisu mogli.

Klub iz Sremske Mitrovice uspeva da postigne još dva pogotka, u 66. i 79. minutu, za konačnih 4:1 u korist domaćeg tima.

Nakon ovog meča, Radnički zauzima 11. mesto na tabeli sa šest bodova, dok je Jedinstvo na 9. mestu sa bodom više.