Rumuni sa dve "bombe" razneli tzv. Kosovo i izbacili ih konkurencije za EURO

Veliki uspeh Rumunske reprezentacije

• 14
Fudbalska reprezentacija Rumunije Foto: Daniel MIHAILESCU / AFP / Profimedia

Fudbaleri Rumunije savladali su tzv. Kosovo sa 2:0, golovima Sančijua i Mihaile u 83. i 93. minutu i došli su do tri boda koji ih održavaju u najužoj konkurenciji za plasman na Evropsko prvenstvo.

Za razliku od Rumuna, tzv. Kosovo je ovim porazom faktički ostao bez šansi da se domogne završne smotre.

Meč je obeležio prekid, kada je zbog transparenta Besarabija je Rumunija, Kosovo je Srbije meč prekinut.

Ekipe su nakon toga napustile teren i vratile su se tek posle 45 minuta.

Dugo su gosti odolevali, ali je odbrana pukla u 83. minutu, kada je Stančiju golom pod prečku doneo gol za vođstvo, dok je u sudijskoj nadoknadi Mihaila lepim šutem o stativu doneo konačnih 2:0.