Podatak za divljenje: Posle 26 godina stavio tačku na reprezentativnu karijeru

Na utakmici sa Švajcarskom teren napustio u 23. minutu uz ovacije celog stadiona

• 0
Ildefons Lima, Andora Foto: Printskrin / YouTube / Movistar Plus+

Kapiten Andore Ildefons Lima Sola završio je najdužu reprezentativnu karijeru u međunarodnom fudbalu. Naime, ovaj vremešni fudbaler je za reprezentaciju svoje zemlje nastupao 26 godina.

Tačku na svoju reprezentativnu karijeru ovaj 43-godišnjak stavio je na utakmici protiv Švajcarske, koju je njegov tim izgubio rezultatom 3:0. On je teren napustio u 23. minutu meča, a prilikom izlaska dobio je ovacije čitavog stadiona.

Umesto njega u igru je ušao Rikard Fernandes Betriju, koji je rođen dve godine posle Liminog debija u nacionalnom dresu.

Lima je za Andoru debitovao sa svojih 17 godina, sada već daleke 1997. Tada je Andora poražena od Estonije rezultatom 4:1.

Tokom 26 godina u dresu reprezentacije odigrao je 136 utakmica i postigao 11 golova, pa je tako rekorder svoje zemlje u obe kategorije.

On je 2021. godine ušao u Ginisovu knjigu rekorda kao igrač sa najdužom reprezentativnom karijerom.

Tokom klupske karijere branio je boje Espanjola, Las Palmasa, Rajo Valjekana, Triestine, Andore i Santa Kolome a trenutno igra za Anodru B.