PSŽ nastavlja da posrće: Sa "Parka prinčeva" Nica odnela ceo plen

Domaćinu nije pomogao ni raspoloženi Embape

• 1
Kilijan Embape Foto: Tanjug.rs

Peto kolo francuskog prvenstva startovalo je utakmicom između PSŽ-a i Nice, a gosti su trijumfovali rezultatom 3:2.  Parižani su u novu sezonu ušli dosta "mlako", mada se i čini da Luis Enrike nije uspeo sve da posloži. Nakon dva uvodna remija PSŽ je vezao dve pobede, a onda je usledio neočekivani poraz.

Prednost Nici doneo je Mofi u 21. minutu, da bi ubrzo, u 29. rezultat poravnao kapiten Embape. Sjajni Mofi je na početku drugog poluvremena, tačnije u 53. minutu asistirao Labordu, da bi u 69. minutu preciznim udarcem savladao Donarumu za, ispostaviće se, nedostižnih 3:1.

Parižani su uspeli da u 87. preko Embapea smanje vođstvo, ali više od toga nisu mogli.

Gostima sa Azurne Obale ovo je prva pobeda na "Parku prinčeva" posle 14 godina.

Nakon ovog meča, Nica zauzima drugo mesto na tabeli sa devet bodova, dok je PSŽ na trećem sa bodom manje.