≫

Vreme čitanja: oko 4 min.

Zvezdini klinci pokazali zube u Engleskoj: Dali dva gola Sitiju, ali doživeli ubedljiv poraz u Omladinskoj LŠ

Veoma lepu utakmicu su imali fudbaleri iz Beograda, ali, nisu uspeli do iznenađenja

• 34
Kosta Nedeljković Foto: FK Crvena zvezda

Omladinska selekcija Crvene zvezde doživela je ubedljiv poraz u prvom meču Lige šampiona u svom uzrastu, pošto su u Engleskoj poraženi od Mančester sitija sa velikih 5:2. Četa Nenada Milijaša je otišla u najjačem sastavu na "Ostrvo", ali to nije bilo dovoljno, iako su Mijatović i Bubanj postigli utešne golove.

Crvena zvezda je za ovaj meč mogla da računa na svoj najjači tim, na najbolje što njihova omladinska škola uima. Dobili su pojačanja iz prvog tima u vidu četiri fudbalera, a priključili su se i mnogi iz Grafičara.

Otišli su puni nade na Ostrvo, ali, već se od samog početka moglo videti u kom će smeru da ide ova utakmica. Ekipa Mančester sitija je bila mnogo, mnogo nadmoćnija i praktično je tokom većeg dela prvog poluvremena "davila" igrače Nenada Milijaša.

U nekoliko navrata su uspeli Zvezdini klinci da pobegnu, da krenu u kontru, ali, nije to bilo previše optimistično.

Pukla je odbrana Zvezde tek na kraju poluvremena, igrao se 45. minut, Tejlor je poslao odličnu loptu Emiliju Lorensu, a njemu nije bilo teško da savlada golmana Zvezde. Postojale su nade da će u drugom poluvremenu sve biti drugačije, ali, Siti je u samo devet minuta drugog poluvremena postigao tri gola.

Pogađali su Lorens, Dikinson i Tejlor za velikih 4:0, dok je Jovan Mijatović pogotkom u 57. minutu makar smanjio rezultat.

Nastavio je Stii sa napadima, nije prestajala njihova ofanziva, ali se i golman Zvezde razbranio.

Igrao se 78. minut meča, Mateja Bubanj je odigrao lepu akciju sa svojim saigračem, te je iskoristio i priliku i postigao je gol za 4:2, čime je vratio nade da njegova ekipa može do remija. Međutim, Džejden Heski je u 81. minutu postigao gol za konačnih 5:2.

FK Crvena zvezda, Jovan Mijatović Foto: FK Crvena zvezda

Mančester siti - Crvena zvezda 5:2 (1:0)

Sastavi:

Mančester siti (4-3-3): Grant - Samuel, Simpson-Pusi, Alejn, Galvez - Oboavoduo, Susoho, Tejlor - Alfa-Ruprekt, Dikson, Lorens

Crvena zvezda (4-2-3-1): Marinković - Nedeljković, Milosavljević, Vukičević, Stojsavljević - Petrović, Lečić - Maksimović, Šljivić, Vukojević - Mijatović.

TOK MEČA UŽIVO:

81' - Džejden Heski je iskoristio lepu akciju Sitija i postigao je novi gol. Njihov peti na ovom meču.

78' - Mateja Bubanj postiže gol i vraća nadu Crvneoj zvezdi!

63' - Sjajne bravure golmana Marinkovića, koji je vezao nekoliko odbrana jednu za drugom!

57' - Crvena zvezda postiže gol, utešni u ovom trenutku! Jovan Mijatović je bio na odličnom mestu, lepo je šutirao i postigao je gol za svoj tim.

55' - Emilio Lorens postiže i svoj treći gol, ovoga puta je precizan bio i iz kornera.

51' - Novi gol Mančester siti.

49' - Evo i drugog gola za Sitija. Ponovo je strelac Lorens.

46' - Krenulo je drugo poluvreme ovog meča.

II Poluvreme

43' - Goool! Poveo je Mančester siti protiv Crvene zvezde. Prelepa akcija, dobio je loptu  Lorens od Tejlora, izašao je sam pred golmana i rutinski je savladao.

42' - Pritegao je Mančester siti u ovim minutima i napravili su novu priliku.

39' - Evo ga i treći žuti karton na meču. Nakon Susoha i Vukičevića, novu javnu opomenu je dobio i Galvez zbog faula.

34' - Preti Crvena zvezda, Mijatović je šutirao, ali je to bilo preslabo.

25' - Lorens je imao novu šansu za Mančester siti, oduzeo je loptu, krenuo je sam, ali njegov udarac je otišao daleko preko gola.

20 ' - Imao je Siti opasnu priliku. Dosuđen je slobodan udarac sa desne strane gola Marinkovića, došlo je do centaršuta, ali, nisu došli do lopte, te je iz svega došlo samo do gol auta.

16' - Evo i prve prilike za Crvenu zvezdu, Jovan Mijaotivć je pokušao, ali je njegov udarac otišao pored gola.

10' - Velika prilika za Mančester siti. Mogla je ekipa iz Engleske da dođe do gola, ali su nekako otklonili opasnost defanzici Zvzede, koji su ravnomerni protivnik u ovim momentima.

3' - Evo i prvih prilika za Mančester siti, ali, nisu baš ozbiljne bile ispred gole mladog Marinkovića.

1' - Startovao je meč na pomoćnom terenu Etihada.