Čudo u Mostaru: AZ vodio 3:0, Zrinjski slavio sa 4:3!

Junak meča bio je Zvonimir Kožulj koji je postigao dva gola

• 10
FK Zrinjski - FK AZ Alkmar Foto: Profimedia

Auu, kakva utakmica u Mostaru. Zrinjski je u okviru grupne faze Lige konferencija na svom terenu dočekao AZ Alkmar i uspeo da trijumfuje sa 4:3. U totalno nesvakidašnjem meču Holanđani su nakon prvih 45 imali vođstvo od 3:0, da bi se domaćin u drugom poluvremenu probudio i u potpunosti preokrenuo rezultat.

Fudbaleri AZ su do prednosti došli u 10. minutu preko Brederodea, na 2:0 povisio je Mijnans u 32. da bi de Vit pogodio u 44. za ogromnih 3:0.

Činilo se tada da je meč rešen, te da je drugo poluvreme samo formalnost. Ipak, tako nisu mislili fudbaleri Zrinjskog.

Kožulj je svoj prvi gol na utakmici postigao u 48. minutu i nagovestio preokret. U 68. minutu Kožulj je proigrao Ćorluku koji je smanjio na 3:2 i već tada se osećao preokret.

Igrao se 71. minut kada je Hrvanović doneo izjednačenje.

Ipak, za jednu od najvećih pobeda u istoriji Zrinjskog pobrinuo se i najbolji akter meča Zvonimir Kožulj koji je pogodio u 81. minutu za totalni delirijum na Stadionu pod Bijelim brijegom.