≫

Drama u Novom Sadu: Vojvodina do četvrtog minuta nadoknade gubila pa preokrenula protiv Javora!

Sjajna završnica na "Karađorđu"

• 4
Stefan Vukić, Vojvodina Foto: MN Press / Marko Metlaš

Usled odlaganja utakmice Crvene zvezde protiv TSC-a, subotnji program Superlige Srbije spao je na samo dve utakmice u kojima su pobede upisale domaće ekipe.

Javor je u gostima ispsutio već viđenu pobedu protiv Vojvodine i na kraju izgubio 2:1.

Ibrahim Tanko je postigao jedini gol ua goste u 30. minutu, nakon čega je terenska inicijativa prepuštena rivalu.

Golova nije bilo sve do nadoknade, a potom se dogodilo čudo. Prvo je Andrija Radulović posle kornera pronašao Radomira Milosavljevića za izjednačenje, ali tu nije bio kraj.

U devetom minutu nadoknade kazneni udarac koji je dodeljen domaćinu nije propustio da iskoristi rezervista Asmir Kajević, što je pokrenulo erupciju oduševljenja među fudbalerima Vojvodine.

Mladost je u Lučanima porazila Novi Pazar 2:0 zahvaljujući vrlo raspoloženom povratniku u srpski fudbal Patriku Frajdeju.

U 14. minutu je pogodio sa bele tačke, dok je u 39. i drugi put savladao Nikolu Mirkovića. Posao Pazaraca bio je teži još od 23. minuta kada je drugi žuti karton dobio Adešina.

Adem Ljajić i Sejduba Suma su šansu dobili u nastavku meča, ali ni oni nisu uspeli da savladaju Sašu Stamenkovića.

Mladost posle ovog meča ima 14 bodova na četvrtom mestu dok je Vojvodina osma sa 11.