Zrinjski se pretplatio na prelaze "iz 2 u 1": Posle AZ-a, pao je i Željezničar

Mostarska ekipa je u samo nekoliko dana napravila dva sjajna rezultata

• 0
FK Zrinjski - FK AZ Alkmar Foto: Profimedia

Fudbaleri Zrinjskog su uspeli da slave u prvoj istorijskoj utakmici u grupnoj fazi nekog evropskog takmičenja, pošto su sa 4:3 slavili protiv AZ Alkmara posle ogromnog preokreta. Veliki preokret, a načinili su i još jedan, samo ovoga puta u domaćem prvenstvu.

Ekipa Zrinjskog je uspela u velikom derbiju Bosanskohercegovačkog fudbala slavi protiv Željezničara sa 2:1 i to nakon što su gubili na poluvremenu, dok su do preokreta stigli u poslednjih 11 minuta utakmice.

Zrinjski je bio bolji tim u prvom delu igre, kada su uputili čak 16 udaraca ka golu Želje, ali, lopta jednostavno nije htelo. To je iskoristila ekipa iz Sarajeva, koja je preko Jašarevića došla do vođstva od 1:0 u 30. minutu susreta.

Na poluvremenu je ostao isti rezultat, a čekalo se sve do 79. minuta za nove zanimljivosti na stadionu.

Prvo je Jakovljević u 79. minutu postigao gol za 1:1, a Mišić je u 92. ostavio sva tri boda na Stadionu pod Bijelim Brijegom u Mostaru.