Ovo se ne viđa svaki dan: Golman o kojem priča svet, odbranio penal u 90, pa dao gol u 95. minutu

• 1
Entoni Buve Printcreen: Twitter/@Footballogue

Prava ludnica viđena je na meču četvrte francuske lige, između Avranšeza i Gola, a apsolutni junak bio je golman domaćeg tima.

Entoni Buve, kako glasi ime ovog momka, priredio je za samo pet minuta nešto što se aista ne može videti svakog dana.

Igrao se 90. minut, kada je pri rezultatu 0:1, u korist Gola, sudija dosudio jedanaesterac za goste. Nekadašnji igrač Marseja, Florijan Raspentino želeo je da bude čovek odluke, te je "Panenkom" pokušao da iznenadi Buvea, međutim, čuvar mreže Avranšeza uspeo je da odbrani i zadrži, kakve, takve nade svog tima.

I baš kada je delovalo da je to, to, golman domaćih je ponovo stupio na scenu. Igrao se peti minut nadoknade, kada je posle jednog centaršuta Buve najbolje skočio, i glavom pogodio za izjednačenje, i delirijum domaćeg tima.

Mnoge je ovo podsetilo na golmana Lacija, Ivana Provedela, koji je u meču Lige šampiona u nadoknadi doneo svom timu remi.