Leverkuzen ostaje lider Bundeslige: Jarčevi iz Kelna nemoćni, ostaju zakucani za poslednje mesto na tabeli

Bajer je odigrao još jedan odličan meč

• 0
FK Bajer Leverkuzen - FK Keln Foto: Tanjug - AP

Lider protiv fenjeraša pred ovo kolo. Sve se samo crtalo. Bajer iz Leverkuzena lako je savladao Keln pred domaćim navijačima i situacija je ostala nepromenjena - domaćin je i dalje na vrhu tabele, a gost na samom dnu - 3:0 (2:0).

Može se reći da je ovaj susret bio rešen već posle 45 minuta. Leverkuzen je već do tada uspeo da spakuje dva gola u mrežu svog rivala.

Prvo je u 22. minutu Hofman matirao mrežu Kelna na asistenciju Virca, da bi samo 10 minuta kasnije i Frimpong duplirao razliku posle pasa Grimalda.

Do kraja se u strelce upisao i Bonifas u 67. minutu baš na dodavanje Hofmana, a očekivano, do kraja je domaćin malo usporio.

Leverkuzen je prvi na tabeli ispred Štutgarta koji je i dalje šokantno drugi sa 18 bodova, dok je Keln poslednji sa samo jednim bodom i gol-razlikom od -10.