Ajaks nastavio da "tone": I AZ Alkmar odneo ceo "plen" iz Amsterdama

Vrlo loša situacija za Ajaks

• 2
FK AJAKS Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Ajaksa poraženi su od ekipe AZ Alkmara sa 2:1 na domaćem terenu, u okviru osmog kola Eredivizije.

Tim iz Amsterdama je tako nastavio seriju nezapamćeno loših rezultata, i ni sedmu vezanu utakmicu u svim takmičenjima ne znaju za trijumf.

Kada je reč o samom meču, gosti su se "pitali2 za sve. Bili su bolji rival, napadali, pretili, i na kraju zasluženo slavili.

Vangelis Pavlidis je doneo vođstvo gostima u 45. minutu, a u 57. je na semaforu stajalo 0:2, nakon što je pogodio i de Vit.

Uspeo je van den Bomen da smanji u 73. minutu, ali to je ujedno bio i Ajaksov maksimum.

AZ je tako došao do 22 osvojena boda, i biće na drugom mestu, ukoliko PSV slavi protiv Sparte iz Roterdama.

Sa druge strane, Ajaks je daleko na dnu tabele, i nalazi se na 16. mestu, sa svega pet osvojenih bodova.