Duel opravdao epitet derbija: Atletiko savladao Real Sosijedad, Grizman heroj

Francuz iz penala u 89. minutu doneo pobedu svom klubu

• 0
Grizman Printscreen/X/vartatico

Deveto kolo La Lige obeležio je susret između Atletiko Madrida i Sosijedada. "Jorgandžije" su trijumfovale rezultatom 2:1, a junak susreta bio je Antoan Grizman.

Madriđani su prvi došli do vođstva. Igrao se 22. minuta kada je Lino pogodio bliži ugao na asistenciju Kokea.

Do kraja poluvremena rezultat se nije menjao da bi ekipa Sosijedada u 73. minutu došla do izjednačenja preko Ojarzabala. Golu je prethodila lepa kontra i teledirigovana asistencija Fernandeza.

Konačan rezultat postavio je Antoan Grizman u 89. minutu iz penala, a udarcu sa bele tačke prethodilo je igranje rukom Fernandeza. Podsećanja radi, Grizman je tokom karijere nastupao za Sosijedad.

Atletiko nakon ovog kola zauzima četvrtu poziciju sa 19 osvojenih bodova, dok je Sosijedad na šestom mestu sa 15.

U narednom kolu ekipa "Jorgandžije" gostuju Selti, a ekipa iz San Sebastijana dočekuje Majorku.