≫

Japanci dali četiri Borjanu: Bivši golman Zvezde kao glineni golub, a bivši igrač Partizana je kumovao tome!

Nisu mu baš bili od pomoći njegovi defanzivci...

• 2
Milan Borjan, Kanada, Hrvatska Foto: Tanjug/AP

Fudbalska reprezentacija Kanade, koju sa kapitenskom trakom predvodi bivši golman Crvene zvezde Milan Borjan, doživela je težak poraz u prijateljskoj utakmici sa selekcijom Japana od 4:1, a čini se da je moglo i da bude gore.

Naime, Japanci su imali čak 20 šuteva na gol Kanađana, osam u okvir, od čega su imali polovičnu egzekuciju.

Ao Tanaka je načeo Kanadu posle samo dva minuta igre, da bi Džonatan Dejvid promašio jedanaesterac za izjednačenje 20 minuta nakon prvog gola na meču.

Znali su to momci iz Japana dobro da kazne, pa su prvo "naterali" Alfonsa Dejvisa da postigne autogol u 40. minutu, da bi Keito Nakamura dva minuta kasnije na asistenciju bivšeg igrača Partizana, Takume Asana, postigao i treći pogodak.

Kako je počelo, tako je i završeno što se tiče ekipe sa Dalekog istoka - Tanaka je u 49. minutu ispostavio poker koji je tek u 89. minutu ublažen od strane Džuniora Hoileta.