Francuska, Belgija i Portugalija idu na EURO

Savo Milošević debitovao pobedom protiv Lihtenštajna na klupi BiH

• 0
Kristijano Ronaldo Foto: AP/Tanjug

Kvalifikacioni mečevi za odlazak na Evropsko prvenstvo koji u odigrani u petak veče dali su nam određene odgovore: Francuska, Belgija i Portugalija su pobedama izborili plamsna na EURO!

Portugalija je na domaćem terenu pobedila Slovačku rezultatom 3:2 i tako je osvojila 21 bod, 10 više od Luksemburga koji je na trećem mestu, na tri kola do kraja.

Dvostruki strelac bio je Kristijano Ronaldo, prvi je dao iz penala, dok je Gonzalvo Ramoš doveo domaćina u vođstvo. S druge strane, Hanko i Lobotka su pogađali u drugom poluvremenu.

Francuzi su sa 2:1 dobili Holandiju, golovima Kilijana Embapea, i sada imaju devet više od Lala - uz bolji međusobni susret. Francuzima su ostala još dva meča, Holanđanima tri i boriće se za plasman sa Grcima.

Belgija je sa 3:2 savladala Austriju u gostimai sada imaju 16 bodova. Švedska je na trećem mestu sa šest, imaju još tri meča da odigraju, ali ne mogu da sustignu Đavole. Zanimljivo je da je Belgija ubedljivo vodila sa 3:0, da bi se domaćin vratio u poslednjih 20 minuta.

Savo Milošević je debitovao pobedom na klupi BiH koja je sa 2:0 savladala Lihtenštajn, a meč će ostati i u senci prekida u drugom poluvremenu - izazvan od strane gostujućih navijača.