Kvalifikacije za EP: Ukrajinci savladali Severnu Makedoniju, remek-delo Karavajeva

Briljirao golman gostiju Stole Dimitrijevski

• 0
Ukrajina Foto: Tanjug. rs

Ukrajina je u 7. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo savladala Severnu Makedoniju rezultatom 2:0. Ukrajinci, koji su u ovom meču bili domaćini u Pragu, do vođstva su došli preko Sudakova u 30. minutu, da bi tačku na meč stavio Karavajev i to u dubokoj sudijskoj nadoknadi.

Igrao se 30. minut kada je posle udarca Sudakova lopta zakačila jednog fudbalera gostiju i prevarila Dimitrijevskog. Ukrajina je imala još par dobrih prilika, ali su Mudrik, Sudakov i Dovnik bili neprecizni.

Gosti su najbliži golu bili u 54. minutu, kada je udarac Čurlinova zaustavio Trubin.

Sve dileme otklonio je Karavajev u 96. minutu, kada je prelepim pogotkom postavio konačnih 2:0.

Posle ovog kola, Ukrajinci se nalaze na drugom mestu sa 10 bodova uz dva meča više od Italije, dok Severna Makedonija zauzima četvrtu poziciju sa tri boda manje.