Šeško doneo zlata vrednu pobedu Slovencima i poslao poruku Zvezdi

Slovenija je sada prva u grupi

• 1
Benjamin Šeško Foto: AP/Tanjug

Fudbalska reprezentacija Slovenije zabeležila je značajnu pobedu u kvalifikacijama za odlazak na Evropsko prvenstvo i sada su na čelu tabele grupe H sa 16 bodova!

Slovenci su savladali direktnog rivala Finsu rezultatom 3:0, uz dva gola Benjamina Šeška koji je na ovaj način polao i poruku Crvenoj zvezdi.

Podsetimo, Šeško će u naredna dva kola Lige šampiona predvoditi napad Lajpciga protiv srpskog šampiona, dok je Fincima tresao mrežu u 16. i 28. minutu.

Konačan rezultat postavio je Janza u 92. minutu i tako ostavio Fince na četiri boda zaostatka - tri kola pre kraja. Danska ima 13, Kazahstan 12, a ove dve selekcije će od 20.45 igrati svoj meč.

Slovence do kraja čeka gostovanje Svernoj Irskoj i Danskoj, a u poslednjem kolu će dočekati Kazahstan.