Skandal reprezentativca Francuske: Todibo se smejao tokom minuta ćutanja

Minut ćutanja bio je posvećen odavanju počasti žrtvama napada u školi u Arasu

• 0
Žan-Kler Todibo Printscreen: Twitter/@visegrad24

Francuski fudbalski reprezentativac Žan-Kler Todibo smejao se tokom minuta ćutanja koji je održan pre utakmice protiv Holandije u meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Minut ćutanja bio je posvećen odavanju počasti žrtvama napada u školi u Arasu, u severnom delu Francuske. U ovom napadu, jedan nastavnik je izgubio život, dok je zaposleni u školi zadobio teške povrede.

Todibo je u tom trenutku izazvao kontroverzu jer se činilo da mu je nešto bilo smešno, što je izazvalo gnev francuske javnosti. Njegovo ponašanje smatra se neprofesionalnim i sramotnim.

Inače, Todibo je ponikao u Tuluzu, a kasnije je igrao za Barselonu, Šalke, Benfiku i sada Nicu.

Tokom ove sezone, odigrao je sedam utakmica u Ligi 1 i zabeležio je jednu asistenciju. Takođe je debitovao za francusku reprezentaciju u porazu od Nemačke rezultatom 2:1 u septembru ove godine.