≫

Austrija osmi učesnik Evropskog prvenstva: Sabicer sa bele tačke poslao ekipu na završni turnir

Rangnik odveo tim na EURO

• 0
Marsel Sabicer, Austrija Foto: Tanjug / AP

Skoro pa perfektne kvalifikacija za Austriju uspešno su okončane faktički i pre poslednjeg prozora. Ekipa Ralfa Rangnika uspešno je prebrodila i gostovanje Azerbejdžanu slavivši 1:0 i tako prošla na završni turnir.

Nisu briljirali gosti na ovom meču, čak naprotiv u nastavku duela, ali su ipak golom Marsela Sabicera sa penala u 48. minutu uspeli da sruše protivnika.

Prethodno su u prvom poluvremenu šanse propustili Konrad Lajmer, Saša Kalajdžić i Ksaver Šlager, ali je trenutak neopreznosti i igranje rukom u kaznenom prostoru Rahila Mamadova na startu nastavka bilo presudno.

Kristof Baumgartner je propustio ubrzo da verovatno reši pitanje pobednika, a fortuna je bila na strani Austrije početkom nadoknade vremena, kada je Toral Bajramov uzdrmao stativu. Gosti su meč završili sa deset igrača posle isključenja Gvida Burgštalera.

Iz grupe F Evropsko prvenstvo ranije je obezbedila Belgija, dok je bez istog ostala vrlo loša Švedska.