Novi detalji posle napada u Briselu: Šveđani proveli noć u hotelu pod zaštitom, evakuacija trajala do 4 ujutro

Švedski fudbaleri su već otišli u svoje klubove

• 0
Navijači Švedske u Briselu Foto: Tanjug / AP

Oko 400 navijača fudbalske reprezentacije Švedske provelo je prošlu noć u hotelima pod policijskom zaštitom, pošto su u ponedeljak Briselu ubijena dvojica njihovih sunarodnika, prenosi danas Bi-Bi-Si (BBC).

Utakmica kvalifikacija za EP 2024. između Belgije i Švedske prekinuta je sinoć u Briselu iz bezbednosnih razloga posle prvog poluvremena pri rezultatu 1:1.

Evakuacija stadiona Kralj Budoen trajala je do četiri časa ujutro, kada su izašli poslednji navijači i članovi ekipa.

UEFA je ranije danas saopštila da će pre početka svakog od večerašnjih sedam mečeva kvalifikacija za Evropsko prvenstvo biti održan minut ćutanja u čast dvojice švedskih navijača, koje je sinoć ubio napadač poreklom iz Tunisa.

Belgijska policija saopštila je da je napadač umro od posledica ranjavanja prilikom hapšenja, a tužilaštvo je navelo da ispituje "terorističke motive napada".

Švedski fudbaleri su već otišli u svoje klubove.