Izabranici Unaija Emerija se ne šale: Aston Vila deklasirala Vest Hem

Dobar meč pružio je Daglas Luiz, koji je bio dvostruki strelac

• 0
Aston Vila Foto: Tanjug.rs

Fudbaleri Aston Vile su u okviru 9. kola Premijer lige savladali Vest Hem sa ubedljivih 4:1. Jedini nedeljni meč zasluženo je pripao domaćinu, koji je napadačkom igrom stigao do šestog trijumfa u prvenstvu.

Izabranici Unaija Emerija poveli su u 2. minutu preko Daglasa Luiza, da bi isti igrač udvostručio prednost u 51. minutu iz penala.

Vest Hem je samo pet minuta kasnije preko Bouvena smanjio na 2:1 i, činilo se, da će gosti uneti neizvesnot u meč. Sve nade ugasio im je Votkins pogotkom u 74. minutu, da bi konačan rezultat postavio Bejli, minut pre kraja susreta.

U narednom kolu Aston Vila dočekuje Luton, dok Vest Hem na svom stadionu igra protiv Evertona.

Što se plasmana na tabeli tiče, Vila se nalazi na 5. mestu na tabeli sa 19 osvojenih bodova, a "čekićari" su na 9. mestu sa 14 bodova na svom kontu.