Radnički posle preokreta slavio u Lučanima

Pobedonosni gol postigao je Ilić u 81. minutu

• 0
Mladost Lučani Foto. MN Press

Fudbaleri Radničkog savladali su Mladost u Lučanima rezultatom 2:1, u okviru 12. kola Superlige Srbije. Ovo je Nišlijama prvi trijumf na gostujućim terenima od početka sezone.

Mladost je bolje ušla u meč, pa je u 35. minutu uspela da povede preko Frajdeja. Napadač domaćih prednost svom timu doneo je iz penala, te je to bio i rezultat prvog dela meča.

U nastavku se probudio i Radnički, pa je u 71. minutu Škrbić doneo izjednačenje. Nišlije su od tog trenutka nastavile sa ofanzivnom igrom, a nagrada za to stigla je u 81. minutu kada je Ilić pogodio mrežu i doneo vođstvo svom timu.

Domaći tim je umalo došao do izjednačenja u poslednjim trenucima susreta, ali je fenomenalno izveden slobodan udarac Varjačića završio na prečki.

Radnički posle ovog trijumfa zauzima 12. mesto sa 11 bodova, dok je Mladost na osmoj poziciji sa 15.

U narednom kolu Nišlije dočekaju Spartak, a Mladost će put Kragujevca gde gostuje Radničkom.