Omladinci Zvezde neuspešni u Nemačkoj: Crveno-beli vodili, ali sad će se pomučiti za drugu fazu

Neuspeh koji će pokušati seniore da poprave

• 1
Nenad Milijas, fk crvena zvezda Printskrin: Youtube / Crvena zvezda

Omladinski fudbaleri Crvene zvezde nisu imali sreće u trećem kolu Lige šampiona za svoj uzrast, pošto su u Nemačkoj poraženi od Lajpciga sa 2:1, i to pošto su imali vođstvo skoro čitavo poluvreme, te su pali u samom finišu utakmice.

Zvezda ovim porazom ostaje na samo tri osvojena boda iz tri utakmice, dok se Lajpcig izjednačio sa Mančester sitijem i sada imaju po sedam bodova, čime su praktično zadali i neverovatno težak zadatak crveno-belima da ih sustignu.

Naravno, ima još tri meča, ali Zvezda će morati da napravi neka čuda ukoliko želi da se pronađe u narednoj fazi.

Kada je reč o samoj utakmici, Zvezda je imala dosta bolje prvo poluvreme od domaćina. Upisali su čak četiri udarca ka golu, dva su išla u okvir, ali nisu uspeli da savladaju golmana iz Lajpciga. Ono što nisu uradili u prvom, uradili su na startu drugog.

Veljko Vukojević je iskoristio priliku i postigao je gol u 47. minutu, čime je svoju ekipu doveo u prednost. Držala je Zvezda taj rezultat sve do 82. minuta susreta, kada je Širak izjednačio na 1:1, a pet minuta nakon, Lucio Šarić je postigao i gol za konačnih 2:1.