Lajpcig pregazio rivala posle Zvezde i spakovao šest komada

"Jarčevi" su deklasirani već posle prvih 45. minuta

• 1
FK Lajpcig-FK Keln Foto: Tanjug.rs

Fudbaleri Lajpciga demolirali su ekipu Kelna sa 6:0, u okviru 9. kola Bundeslige. Ekipa Marka Rozea je ovim trijumfom nastavila da pruža dobre partije. Podsećanja radi, pre ovog meča igrali su sa Crvenom zvezdom u 3. kolu grupne faze Lige šampiona i slavili sa 3:1.

Pitanje pobednika bilo je rešeno posle prvih 45. minuta, a do odlaska na odmor fudbaleri Lajpciga postigli su četiri pogotka.

Prvi gol postigao je Timo Verner iz penala u 15. minutu. Do 40. minuta nije bilo bitnijih dešavanja, a onda tri pogotka za osam minuta. U 40. minutu Openda,  Raum, pa u nadoknadi opet Openda.

Do kraja meča domaćin je kontrolisao stvari, da bi Šeško u 88.. a onda i Baumgartner u nadoknadi pogađali za konačnih 6:0.

Posle ovog meča Lajpcig zauzima 4. mesto sa 20 bodova, dok su "jarčevi" na 17. mestu sa samo četiri boda na svom kontu.