Fudbalerke Srbije odigrale nerešeno sa Poljakinjama za drugo mesto na tabeli

Nisu uspele da narave iznenađenje

• 0
Sara Stokić Foto: MN Press / ns

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je danas nerešeno sa Poljskom 1:1 (0:1) u meču četvrtog kola Grupe 3 Divizije B Lige nacija.

Gol za Srbiju postigla je Dina Blagojević u 52. minutu, dok je za gostujući tim precizna bila Natalija Padilja u 43. minutu.

Poljakinje su agresivnije ušle u utakmicu i već u četvrtom minutu su pogodile stativu. Srbija nije uspevala da ozbiljnije ugrozi golmana gostujuće ekipe.

U 42. minutu Pajor je pronašla Padilju koja šalje loptu u mrežu i donosi prednost svojoj ekipi.

Već na početku drugog poluvremena Dina Blagojević je centaršut Jelene Čankovič iskoristila da postigne gol u 52. minutu.

Milica Kostić je upisala više odbrana do kraja utakmice i tako sačuvala bod svojoj ekipi.

Posle četiri odigrana kola, Poljska je prva u grupi sa deset bodova, Srbija na drugom mestu ima sedam, a Ukrajina i Grčka imaju po tri.

U decembru će Srbija gostovati Grčkoj, a u poslednjem kolu će dočekati Ukrajinu.