Union nastavlja da tone, Leverkuzen ne da vrh tabele

Prilično efikasno kolo u Bundesligi

• 0
Bajer Leverkuzen Foto: Tanjug.rs

Ovog popodneva odigrano je pet mečeva 10. kola Bundeslige, pobede su zabeležile ekipe Leverkuzena, Majnca i Ajntrahta, a viđeno je čak 18 pogotka.

Bajer Leverkuzen nastavio je da pruža sjajne partije ove sezone. Izabranici Ćabija Alonsa savladali su na gostovanju Hofenhajm sa 3:2 i učvrstili se na prvoj poziciji. "Farmaceuti" su golovima Virca i Grimalda imali dva gola prednosti na poluvremenu, ali su Anton Stač u 48. i Vut Veghorst u 58. minutu uneli neizvesnost u meč. Ipak, u 70. minutu Grimaldo svojim novim golom donosi velika tri boda svojoj ekipi.

Union Berlin nastavlja da tone. Tim koji je prošle sezone bio apsolutni hit prvenstva, pretrpeo je 12. uzastopni poraz. Ovoga puta su izgubili od Ajntrahta sa ubedljivih 3:0. Gosti su posle samo 12 minuta imali prednost od dva gola, a oba puta je mrežu zatresao Omar Marmuš. Konačnih 3:0 postavio je Načo u 82. minutu susreta.

Dva susreta završena su nerešenim rezultatom - Keln- Augzburg 1:1, odnosno Frajburg-Menhengladbah 3:3.

U poslednjem meču dana, od 18.30, sastaće se Dortmund i Bajern iz Minhena.